Výsledky VIII. ročníka Zimného sústredenia

Podujatie, ktoré svoju históriu píše už ôsmy rok, sa konalo v telocvični Základnej školy s materskou školou v Likavke. Dvadsať desaťčlenných družstiev od Púchova, cez Oravu, Liptov, Staré Hory až po Pribylinu či Hybe súperilo v troch hasičských disciplínach prispôsobených na halové podmienky. Každý tak mal možnosť ukázať svoje natrénované zručnosti vo viazaní uzlov, štafete hasičských dvojíc, či kráľovskej hasičskej disciplíne – hasičskom útoku. Hladký priebeh podujatia zavŕšilo vyhodnotenie súťaže približne o jednej hodine popoludní, kedy sa najviac tešili z víťazstva dievčatá z Likavky pred druhými Vasiľovčankami a tretími dievčatami z Černovej. V kategórii chlapcov mali najlepší súhrnný čas mladí hasiči z Púchova, druhí boli chlapci z Likavky a tretí oravskí junáci z Vasiľova. Cenné pohárové trofeje ozdobia výstavné vitríny výherných zborov, medaile sa zaleskli na hrudiach všetkých detí na prvých troch priečkach. Ostatné deti, ktorým sa neušli medailové pozície sa potešili drobným vecným cenám. Skutočne veľký putovný pohár počká na svojho držiteľa do jesenného kola súťaže „Čo páli to uhasíme“, kedy sa bude konať už tretí ročník Hasičského viacboja pod hradom Likava.