Rok 2013

18. 1. 2013 Rodinný dom v Likavke

O 16:10 hod. bol nahlásený na hasičskej zbrojnici v Likavke požiar rodinného domu. Nakoľko sa v hasičskej zbrojnici nachádzali 3 členovia OHZ, výjazd bol prakticky okamžitý. Po príjazde na požiarovisko bolo videné vysoké zadymenie. Členovia OHZ uhasili vznikajúci požiar v kuchyni hasicim prístrojom a zabezpečili odvetranie bytu. Po príjazde jednotky HaZZ sme ešte pomohli dohasiť požiar vysokotlakým prúdom vody a tlejúcu skriňu sme vyniesli na dvor rodinného domu. Požiar bol zlikvidovaný o 16:20 hod. Zasahovali 4 členovia DHZO Likavka.

21. 3. 2013 Udiareň

O 00:15 hod. spozoroval sused poškodeného (veliteľ OHZ Likavka – JUDr. M. Brtko) silnú žiaru a plamene zo susedného dvora. Po príchode na požiarovisko tam už bol aj majiteľ s rodinou, spoločnými silami s použitím vedier s vodou požiar uhasili. Nakoniec ešte celé zaliali aj vodou zo záhradnej hadice. Včasným zásahom zamedzili rozsiahlejšiemu rozšíreniu požiaru na humno, v tesnej blízkosti ktorého bola udiereň postavená. V humne sa nachádza uskladnené veľké množstvo sena. Požiar bol zlikvidovaný o 00:30 hod. Zasahoval 1 člen DHZO Likavka.

26. 3. 2013 Prístrešok vo dvore

O 08:44 bol telefonicky vyhlásený poplach k požiaru altánku pri rodinnom dome v Likavke. Po príjazde jednotky ku požiaru už požiar likvidovali dve hasičské jednotky HaZZ Ružomberok. Naša činnosť spočívala v pomoci pri dohášaní požiaroviska, najmä pri rozoberaní strechy hákmi a odpratávaní materiálu. Požiar bol zlikvidovaný o 9:00 hod. Zasahovalo 8 členov DHZO Likavka.

16. 7. 2013 Nehoda na bicykli

O 17:40 hod. boli členovia DHZ Likavka, počas tréningu na ihrisku pri hasičskej zbrojnici, privolaní k nehode – mladý likavčan zjavne posilnený alkoholom a s oslabenými zmyslami nezvládol riadenie bicykla a pri obecnom úrade spadol z mostíka aj s bicyklom do potoka Likavčianka, čím si privodil poranenie hlavy s masívnym krvácaním. Likavskí dobrovoľní hasiči ihneď vytiahli mladíka z vody a poskytli predlekársku prvú pomoc. Zároveň privolali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá zraneného zobrala na lekárske ošetrenie do nemocnice. Koniec zásahu o 18:00 hod. Zasahovali 4 členovia DHZO Likavka.

Prílohy: