Postup DHZ Likavka na Majstrovstvá SR DHZ

Likavskí hasiči po úspešnom zvládnutí okresného kola, kde vo všetkých troch kategóriách zvíťazili a vybojovali si tak postup na krajské kolo Dobrovoľných hasičských zborov zo Žilinského kraja, si udržali svoju formu a s družstvom žien postupujú opäť (už tretíkrát po sebe) na najvyššiu súťaž dobrovoľných hasičov – Majstrovstvá Slovenskej republiky!!


Od roku 2000 je to už po siedmy krát, čo máme “želiezko v ohni”:

Celoštátne kolo Plameň v rokoch

2000 (4.miesto)

2008 (6.miesto)

2012 (5.miesto)

2014 (3.miesto)

Majstrovstvá SR dospelých v rokoch

2011 (7.miesto)

2013 (6.miesto)

2015 – pripravujeme sa. Termín 11.-12.7.2015  

Družstvo dorastencov kvôli niekoľkým zaváhaniam (nováčikovská nervozita alebo smola?) nakoniec na krajskej súťaži obsadilo len 8. priečku. Kvôli zamotanej hadici na štafete vytrhlo súťažiacemu v poslednom úseku prúdnicu z ruky a tak svoj úsek nedokončil, za čo bol pokus nehodnotený. Keby sa však čas štafety započítal, tak spolu s vynikajúcim požiarnym útokom (18,5 sek. na hrubé hadice) mohli obsadiť krásne druhé miesto.

V konečnom vypočítaní sme z krajskej súťaže priniesli domov tri cenné pohárové trofeje:
– 1. miesto ŽENY
– najrýchlejšia štafeta ŽENY
– najrýchlejší útok DORASTENCI