Memoriál Štefana Rišu + 8. kolo SSHL

V sobotu 9.augusta 2014 Likavka opäť žila hasičským športom a zábavou.

Už od 12:00 hodiny mohli všetci prítomní obdivovať úžasné výkony 19 tímov súťažiacich v súťaži Severoslovenskej hasičskej ligy, kde si v mužskej kategórii najlepšie počínali hasiči z DHZ Bytčica (13,735 sek.) pred druhým DHZ Hliník nad Váhom (13,790 sek.) a tretím tímom z DHZ Staškov (14,091 sek.). Domáce družstvo z Likavky predviedlo tiež vynikajúci výkon a nakoniec uchytilo pekné štvrté miesto. V kategórii žien boli najrýchlejšie ženy z DHZ Setechov (18,184 sek.), na druhom mieste skončil DHZ Hliník nad Váhom – dorast (19,328 sek.) a tretie miesto obsadili hasičky z DHZ Bytča (19,338 sek.)

Po skončení ligového kola po krátkej prestávke pokračovalo súperenie v rámci Memoriálu Štefana Rišu, ktorý likavskí hasiči usporadúvajú už od roku 2000. V tejto súťaži bojovalo ďalších 17 tímov v požiarnom útoku ale na hrubé zásahové hadice. Najrýchlejší boli muži z Oravskej Poruby pred Partizánskou Lupčou a Liptovskou Lúžnou, najrýchlejšie ženy boli z DHZ Lipt. Lúžna, potom DHZ Liesek a Párnica.

Po vyhodnotení Memoriálu celodenná hasičská akcia pokračovala na priestranstve za hasičskou zbrojnicou, kde si mohli aj diváci zasúťažiť v rôznych disciplínach: skákanie štyroch v jednom spoločnom vreci, zhodenie terča hasičskou hadicou, prevracaní ťažkej a veľkej pneumatiky a v držaní plných vedier v rozpažení. Večer pokračoval zábavou s DJ Markusom a ľudovou hudbou Hudbička z Likavky do 23:00 hod. kedy sme sa rozlúčili s prianím, aby sme sa takto o rok opäť zišli na peknej hasičskej akcii.

Pre viac foto klikni sem