Dva technické zásahy DHZ Likavka

Dňa 6.9.2014 starosta obce Likavka požiadal jednotku DHZ Likavka o technický výjazd – odpílenie stromu, ktorý sa nebezpečne nakláňal nad hlavnú cestu E57 v smere do Ružomberka (pri Domove dôchodcov Senires). Na zásah bola vyslaná zásahová jednotka 1+3 členov. Po príjazde jednotky a zistení stavu, jednotka DHZ zahájila zásah s použitím výsuvného rebríka a motorovej píly Stihl.
Po odpílení stromu a zbalení vecných prostriedkov sa jednotka DHZ Likavka vrátila na svoju základňu. Počas zásahu neprišlo k zraneniu zasahujúcich členov DHZ ani k poškodeniu hasičskej techniky.

Dňa 11.9.2014 starosta obce Likavka požiadal jednotku DHZO Likavka o technický výjazd – vytiahnutie zapadnutého osobného automobilu. Na zásah bola vyslaná zásahová jednotka 1+5 členov. Po príjazde jednotky na miesto dopravnej nehody bolo zistené, že vplyvom silného dažďa bol podmytý prekop miestnej komunikácie, následkom čoho sa prepadol zásyp výkopu. Osobný automobil zapadol prednou nápravou do prekopu a visel na podvozku. Pri príchode zásahovej jednotky už dopravnú nehodu dokumentovala polícia. Po zistení stavu jednotka DHZO zahájila zásah s použitím mechanického zdviháka, drevených hranolov a motorovej píly Stihl. Po zdvihnutí a podsypaní kolies bolo auto vytlačené na cestu. Prepadnutý cestný prekop jednotka zasypala privezeným kamenivom.
Po zbalení vecných prostriedkov sa jednotka DHZO Likavka vrátila na svoju základňu.
Počas zásahu neprišlo k zraneniu zasahujúcich členov DHZO ani k poškodeniu hasičskej techniky.

FACEBOOK