Výsledky Zimného sústredenia mladých hasičov 2016

V sobotu 9. apríla 2016 bolo trochu upršané sobotné dopoludnie, ale ani to neodradilo 150 detí, mladých hasičov, aby sa opäť po roku zišli v telocvični Základnej školy s materskou školou v Likavke a nezmerali si sily v hasičských disciplínach – požiarnom útoku, štafete dvojíc a uzlovej štafete – prispôsobených na halové podmienky.
Kriku a povzbudzovania bolo neúrekom. Veď zdravá bojovnosť, ale aj priateľské povzbudzovanie k tomu patrí. A po vykonaní disciplíny žiariace oči a spokojnosť v tvári po dobrom výkone, alebo naopak smútok a možno aj výčitky, ak nebodaj niečo nevyšlo… toto všetko sa dalo čítať z tvárí súťažiacich.
Jedným prialo šťastie viac, iným menej. Nakoniec však víťaz môže byť len jeden.
Tento rok opäť domáci mladí hasiči poriadne zabojovali a obidve kategórie (chlapci aj dievčatá) vyhrali. V kategórii dievčat na druhom mieste skončili hasičky z Vasiľova pred tretími hasičkami z Trnového. V kategórii chlapcov sa na druhom mieste umiestnili deti z Púchova, tretie miesto obsadili hasiči z Rojkova. Nesúťažne sa súťaže zúčastnili aj úplne najmenší hasiči z Likavky – “šmolkovia”, ktorí svojim výkonom dosiahli dokonca lepší súhrnný čas ako niektoré iné družstvá.
Zaujímavosťou tohtoročnej súťaže bolo, že domáce družstvá z Likavky dosiahli svoje najlepšie rekordy v 14-ročnej histórii súťaží ale aj tréningov – dievčatá najlepší čas v požiarnom útoku, chlapci najlepší čas v štafete dvojíc.  To nám dáva záruku aj nádej, že i napriek skvelým výsledkom za posledné dlhé roky, likavskí hasiči “nespia na vavrínoch”, ale snažia sa stále zdokonalovať vo svojich zručnostiach.
Veríme, že v tomto postupovom roku hry Plameň sa opäť dostaneme aspoň s jedným tímom z Likavky na najvyššiu slovenskú súťaž mladých hasičov.
Držte nám k tomu palce 🙂

Kompletnú výsledkovú listinu zo súťaže nájdete v prílohe