Výsledky XI. ročníka Hasičského viacboja v Likavke

Sobota 6.10.2018 písala v Likavke už svoj jedenásty ročník Hasičského viacboja mladých hasičov. Po presunutí termínu z plánovaného 29. septembra (pre nepriaznivé počasie) sa tohtoročného branného preteku zúčastnilo pekných 19 družstiev prevažne z Oravy, Liptova, ale aj vzdialeného Semerova alebo poľskej družobnej obce Bystra.

Od samého rána krásne slnečné počasie a rozžiarené tváre detí nám dávali nádej, že sa podujatie podarí a deti si dobre zašportujú, zasúťažia a zabavia sa.
I keď po predchádzajúcich daždivejších dňoch bola trať stále blatistá a namáhavá, na výkonoch detí to neubralo, práve naopak, snažili sa snáď o to viac…
V konečnom zúčtovaní sa najlepšie darilo opäť domácim mladým hasičom z Likavky, ktorí si odniesli poháre, medaile a vecné ceny za prvé miesta v obidvoch kategóriách. Za nimi sa v kategórii chlapcov umiestnili hasiči z Lieseku (družstvo A) a chlapci z Rojkova. V kategórii dievčat na druhom mieste skončili žiačky zo ZŠ Semerovo a tretie miesto sa ušlo hasičkám z Hladovky (družstvo A).
Veľké ĎAKUJEM a slová povzbudenia chceme vysloviť aj vedúcim z DHZ Liptovská Osada, ktorí po mnohých rokoch dali dokopy detský tím a zúčastnili sa našej súťaže – nateraz mimo hodnotenia, ale predsa so sympatickými výsledkami. Držíme palce do ďalšej činnosti!

Konečné výsledky zo súťaže nájdete v prílohe.