Výsledky Hasičského viacboja 2013

V sobotu 28. septembra 2013 sa zubaté slniečko usmievalo na 150 mladých hasičov, ktorí v konkurencii 30 hasičských družstiev súťažili v hasičskom viacboji v krásnom prostredí amfiteátra pod hradom Likava. Družstvá zo všetkých kútov Slovenska – napr. z východu Šuňava a Spišské Podhradie, z juhu Semerovo, zo západu Trnové, zo severu Liesek, Vasiľov či Babín, ale aj družstvá z okresu Ružomberok, a tiež „straźaci“ z družobnej OSP Bystra (PL) zažili opäť deň plný hier a súťaží. V tohtoročnej silnej konkurencii nakoniec najlepšie obstáli v kategórii chlapcov hasiči zo Spišského Podhradia po chlapcoch z Trnového a domácom družstve z Likavky. V kategórii dievčat si najlepšie počínali opäť dievčatá z domáceho hasičského zboru pred hasičkami z Černovej a druhým družstvom dievčat z Likavky.  Absolútnym víťazom súťaže sa napokon stali s najlepším výsledným časom hasičky z Likavky, ktoré ale venovali výhru 100€ nasledujúcemu najlepšiemu družstvu – dievčatám z DHZ Černová.

Sprievodným programom podujatia boli súťaže pre deti v spoločnom skákaní vo vreci, v spoločnom lyžovaní, preťahovaní lanom a prechode vzdialenosti na bedničkách. Najlepšie družstvá boli ocenené hodnotnými vecnými cenami.

Po sčítaní výsledných časov jarného a jesenného kola tohto roka vyšiel aj víťaz putovného pohára, ktorým sa stali dievčatá z domáceho DHZ Likavka.

Kompletné výsledky zo súťaže nájdete v prílohe.