Naša členka je MISS HASIČKA ČeskoSlovensko 2013

V piatok sa v Prahe uskutočnil finálový večer súťaže o najkrajšiu hasičku Česka a Slovenska 2013. Slovensko reprezentovali ako jediné zaraz dve Likavčanky – Barbora Grajciarová (26) a Stanislava Haluškova (21), obe z nášho dobrovoľného hasičského zboru. Stanka súťaž vyhrala.

O úspechu Stanky v konkurencii  deviatich hasičiek z dvoch krajín rozhodovala 16-členná porota, v ktorej boli okrem iných napr. naša modelka Andrea Verešová, česká tenistka Iveta Benešová alebo muž  roku Antonín Beránek.  Veľkú váhu pri rozhodovaní o víťazke mala určite voľná disciplína, keď Stanka v priebehu jednej minúty farebnými sprejmi vytvorila krásny obraz.

Do najužšieho finále sa nakoniec dostali z finálovej deviatky len štyri dievčatá, medzi nimi dve češky a obidve naše hasičky. Keď vyhlásili 1. a 2. vicemiss, vedeli sme, že ten najcennejší titul poputuje do Likavky. Nakoniec padlo to meno v prospech Stanky.   „Vôbec som to nečakala, stále som ešte šokovaná a neuvedomujem si to. V konkurencii týchto krásnych dievčat som netušila, že by som mohla vyhrať práve ja,“ vyslovila dojatá víťazka svoje bezprostredné pocity.

Celé finále už štvrtého ročníka Miss Hasička sa konalo vo veľkom štýle. Dievčatá boli krásne, choreografie dokonale nacvičené. Program moderovali vtipný Libor Bouček s Janou Marečkovou, počas večera vystúpili Leona Machálková, Martin Maxa alebo Heidi Janků.

Súčasťou večera bola aj voľba Hasiča roku, kde v konkurencii troch svalnatých hasičov z Čiech uspel Tomáš Petreček zo Slavkova.

Z Likavky sme zorganizovali dva plné autobusy fanúšikov, rodiny a likavských hasičov na podporu našich finalistiek. A veru ukázali sme Čechom ako sa povzbudzuje, veď keď sa na pódiu ukázala Stanka alebo Baška, poriadne to v sále zahučalo.

My všetci sa chceme poďakovať Stanke a Baške za krásnu a úspešnú reprezentáciu nielen nášho Dobrovoľného hasičského zboru, ale aj obce a v neposlednej rade aj celého Slovenska. Víťazku v najbližších dňoch čaká ešte množstvo rozhovorov, fotení a spolu s Baškou a Vicemisskami v nasledujúcom týždni aj profesionálne fotenie hasičského kalendára na rok 2014. GRATULUJEME !

záznam z finálového večera si môžete pozrieť na YOUTUBE

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fFmfJRjNUmQ