Výcvik vo Výcvikom centre HaZZ Lešť

V dňoch 28. a 29.4. sa deviati členovia nášho DHZO zúčastnili výcviku vo Výcvikom centre HaZZ Lešť zameraného primárne na kontajnerový trenažér SMOKE & NOISE. Trenažér je spolu s výcvikmi DHZO financovaný z projektu „Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na lokálnej a regionálnej úrovni“.

Tento trenažér podrobne preveril sily a schopnosti všetkých členov, ktorí si za zníženej viditeľnosti v tmavom a zadymenom uzavretom priestore, len za pomoci svietidiel na prilbách a svetelných efektov, mohli vyskúšať zdolávanie skutočne náročných a rôznorodých prekážok rôznej úrovne obtiažnosti. Nechýbali tiež zvukové efekty a kompletná výstroj s autonómnymi dýchacími prístrojmi.

Cieľom tohto výcviku bolo preverenie spolupráce členov v tíme a orientácie v stiesnených priestoroch v úplnej zásahovej výstroji.

V spolupráci s DHZO Korňa, Námestovo, Zákamenné, Mútne, Suchá Hora a Skalité si členovia taktiež opätovne vyskúšali predlekársku prvú pomoc, zásah pri menšom požiari v prírodnom prostredí a vyhľadávanie osôb na už dôverne známom “Rumovisku – zborenisku”.