Likavskí hasiči opäť bodovali a postúpili

V sobotu 14.júna 2014 obec Likavka opäť po šiestich rokoch privítala najlepšie detské hasičské družstvá Žilinského kraja, ktoré sa stretli na krajskom kole hry PLAMEŇ.  V Likavke teda bojovalo podľa celosvetovo platných pravidiel  až 11 najlepších chlapčenských a 10 dievčenských družstiev kraja v týchto hasičských disciplínach: štafeta na 400m, požiarny útok CTIF a požiarny útok s vodou. Okres Ružomberok zastupovali v obidvoch kategóriách naši mladí hasiči z Likavky, ktorí po víťazstve na okresnom kole v Lipt. Sliačoch postúpili na krajské kolo. Aj tu ukázali svoje kvality, najmä však dievčatá, ktoré svojimi výkonmi dosiahli suverénne najlepšie časy aj v porovnaní s chlapčenskými družstvami. Takto sme si opäť zabezpečili postup na Celoslovenské kolo PLAMEŇ, ktoré sa uskutoční 5. júla v Hurbanove.Schválne píšem „opäť zabezpečili“, pretože za posledných 15 rokov, odkedy si vediem presnú evidenciu našich úspechov, sa zúčastníme celoslovenského kola PLAMEŇ už po štvrtý krát. Za zmienku tiež stojí fakt, že od roku 1999 naše deti každý rok vyhrali okresné kolo, z každého krajského kola bola medailová pozícia a už spomínané 4 postupy na celonárodné kolo.K celkovému prehľadu súťažných výsledkov likavských hasičov musíme pripočítať aj výsledky dosahované družstvami dospelých hasičov… veď aj tí sa zaslúžili nemalou mierou o zviditeľnenie Likavky. Za 15 rokov reprezentovali sedem krát na krajskom kole, z čoho sa dva krát prebojovali až na Majstrovstvá SR.

Suma sumárum: i keď postupový rok je na striedačku raz pre deti a raz pre dospelých, môžeme hrdo konštatovať, že každý rok sme vyhrali okresné kolo, zúčastnili sa krajského kola a dokonca až 6x za 15 rokov sme postúpili až do najvyššej slovenskej súťaže.
Celonárodné kolo nás čaká tento rok opäť, preto držme palce našim mladým hasičom, aby konečne zúročili svoju námahu a mohli sa tešiť ak nie z prvého miesta (a tým pádom postupu na svetový šampionát), tak aspoň medailovej pozície.

V prílohe nájdete výsledkovú listinu Krajského kola 2014 a prehľad výsledkov za 15 rokov na postupových súťažiach

                                                                                               Peter Brtko
                                                                                     predseda DHZ Likavka