Výsledky XVI. ročníka Zimného sústredenia 2018

Už po 16-ty krát sa stretli mladí hasiči v telocvični Základnej školy s materskou školou v Likavke, aby si zmerali sily a zavŕšili zimnú prípravu na halovej súťaži požiarnych družstiev. Tento rok nás poctili svojou prvou návštevou aj dve nové družstvá z Čimhovej a Svrčinovca, za čo im pekne ďakujeme a veríme, že sa im súťaž páčila a prídu aj nabudúce.
Krásne slnečné počasie nám prialo, slniečko dotváralo príjemnú atmosféru a deťom sa preto súťažilo výborne a s radosťou. Zo 14 súťažných družstiev sa najlepšie darilo týmto:
– v kategórii dievčat bojovali o najlepšie umiestnenie len tri družstvá… z nich najlepšie výkony podali dievčatá z Vasiľova, na druhej priečke sa umiestnili dievčatá z Hliníka nad Váhom a tretie miesto nakoniec obsadili žiačky ZŠ Semerovo, ktoré žiaľ v jednej disciplíne mali neplatný pokus.
– v kategórii chlapcov v konkurencii 10 súťažných družstiev najlepšie obstáli domáci mladí hasiči z Likavky pred kolegami z Vasiľova a Hladovky A.
– nesúťažne sa predviedli aj domáci najmenší hasiči, ktorí doplnení o malých hasičov z ostatných zborov predviedli tiež krásny výkon a svojou rýchlosťou predbehli dokonca aj viaceré súťažné družstvá.

Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie na jesennej časti projektu “Čo páli to uhasíme – spoločne proti nude a pre hľadanie pozitívnych hodnôt v nás.” – hasičského viacboja v septembri v prírode.

Kompletnú výsledkovú listinu nájdete v prílohe.