Výsledky V. ročníka Hasičského viacboja

Posledná septembrová sobota bola už po piaty krát dňom hier, súťaženia a zábavy mladých hasičov z rôznych kútov Slovenska. Piateho ročníka Hasičského viacboja pod hradom Likava sa tento rok zúčastnilo až 23 družstiev z okresov Ružomberok, Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín, Žilina, Púchov a Nové Zámky. Súťažilo sa v klasických disciplínach ako aj po iné roky, počasie akcii celkom prialo a približne 4-kilometrová trať bola podľa vyjadrení súťažiacich dobrá a správne vyčerpávajúca.

Spestrením súťaže boli i sprievodné akcie, v ktorých mohli deti súťažiť aj ako družstvá, ale aj jednotlivo každý za seba. Organizátori im pripravili napríklad spoločné skákanie 5 detí v jednom veľkom vreci (najskákavejšie družstvo), preverovali sme súhru družstiev, keď muselo 5 detí “lyžovať” na spoločných lyžiach (najzohratejšie družstvo), deti si zmerali sily v preťahovaní sa hadicou (najsilnejšie družstvo). Rýchlosť si deti zmerali pri miništafete (najrýchlejšie družstvo) a svoju kreativitu rozvíjali a ukázali pri celodennej disciplíne, kedy museli družstvá vyrobiť čo najkrajšiu postavičku hasiča z prírodných materiálov (najkreatívnejšie družstvo). Najkrajší výtvor nakoniec vybrala určená porota a výhercom sa stalo družstvo z Černovej. Najsilnejším družstvom sa po dlhých bojoch nakoniec stalo družstvo silných chlapcov z obce Trnové. V prebore jednotlivca deti súťažili každé za seba o prvé tri miesta v kategóriách chlapcov i dievčat, za čo dostali peknú cenu a sladkú odmenu. Všetky výsledky zo sprievodných akcií i výsledkovú listinu viacboja si môžete pozrieť v prílohách.

Družstvá, ktoré sa zúčastnili i jarného kola, bojovali o putovný pohár. Nakoniec súčet časov z obidvoch kôl bol najlepší pre dievčatá z Likavky, ktoré svojim tretím víťazstvom za sebou získali putovný pohár na trvalo pre seba. GRATULUJEME !