Výsledky Memoriálu Štefana Rišu a 9. kola SSHL

V sobotu 10. augusta 2013 mohli diváci a priaznivci hasičského športu opäť po roku sledovať špičkové výkony družstiev Severoslovenskej hasičskej ligy, ktoré sa stretli na ihrisku pri hasičskej zbrojnici v Likavke na 9.kole SSHL a tiež družstvá súťažiace v rámci tradičného Memoriálu Štefana Rišu.Po dlhých týždňoch horúčav snáď každému dobre padlo ochladenie, ktoré sprevádzalo podujatie počas celého dňa. Od 14-tej hodiny, kedy začala súťaž ligových družstiev, sa ihrisko postupne zaplnilo divákmi… a bolo sa naozaj na čo pozerať, veď 13-14 sekundové časy padali skutočne hojne.V konečnom poradí sa nakoniec v kategórii mužov najlepšie umiestnili hasiči z Podvysokej pred Malou Bytčou a Bobrovčekom. V kategórii žien boli najúspešnejšie ženy a dorastenky z Hliníka nad Váhom a na treťom mieste sa umiestnili ženy z Jablonového.V Memoriáli Štefana Rišu súťažilo celkovo 20 tímov na hrubé hadice. V kategórii žien sa súťaže zúčastnili len ženy z DHZ Štiavnica, ktoré si tak s časom 48,581s odniesli pohár za prvé miesto. V kategórii mužov si najlepšie počínali muži z DHZ Partizánska Lupča s časom 16,044s pred zmiešaným družstvom Liptov mix team a tretími hasičmi z Oravskej Poruby.V rámci Memoriálu súťažili aj tri hasičské družstvá z Poľska – OSP Wilkowice, OSP Bystra a OSP Meszna. Keďže poľské pravidlá a systém požiarneho útoku je úplne iný ako u nás, diváci mali možnosť vidieť a porovnať obidva systémy… poľské snaženie však všetci ocenili silným potleskom.