Výsledky hasičského viacboja v Likavke

Devätnásť družstiev mladých hasičov vo veku od 8 do 15 rokov súťažilo na amfiteátri pod hradom Likava v Hasičskom viacboji mladých hasičov v Likavke. Družstvá od Prešova až po Púchov sa zúčastnili (po nultom a prvom) už druhého ročníka jesenného kola súťaže „Čo páli to uhasíme – spoločne proti nude a pre hľadanie pozitívnych hodnôt v nás“.Branný pretek s dráhou dlhou viac ako 2km pozostával zo zdolávania deviatich disciplín: streľba zo vzduchovky, prekonávanie vzdialenosti pomocou visutého lana, viazanie uzlov, vedrovka, hod cvičným granátom na cieľ, paintball, zdravotnícka príprava, hasičské kolky a spúšťanie sa po lane jednoduchou lanovkou.Ťahákom akcie bola najmä lanovka, na ktorej deti upevnené na sedačke prekonali vzduchom vzdialenosť 80 metrov. Podobne streľba z paintbolových zbraní a vzduchoviek, alebo – čisto hasičské disciplíny – zhodenie kolkov hadicou, alebo zostreknutie plechovíc ručnou striekačkou boli zaujímavé stanovištia pre deti.V kategórii chlapcov nakoniec zvíťazilo družstvo z Púchova pred domácim družstvom chlapcov z Likavky a tretími chlapcami z Ludrovej. Kategóriu dievčat vyhrali súťažiace z Likavky, na druhom mieste dievčatá z Púchova a tretie skončilo druhé družstvo dievčat z Likavky. Mimo súťaž bežali pretek i najmenší pretekári z Likavky a Liptovských Sliačov, svojim výkonom by však prekonali aj viacero starších súťažiacich družstiev.

Fotografie zo súťaže si môžete pozrieť aj v našej fotogalérii.

Kompletné výsledky súťaže nájdete v prílohe