Výsledky hasičského viacboja mladých hasičov

Posledný v celku pekný deň babieho leta, sobota 25. septembra 2010, bol v Likavke venovaný mladým hasičom, ktorí súťažili pod hradom Likava vo viacerých disciplínach. Lákadlom pre deti, ktoré vytvorili až 17 súťažných družstiev, boli najmä paintball, vzduchovky alebo 80 metrov dlhá závesná lanovka. Neľahký rozmočený terén zhruba 3-kilometrovej trate v lese pod hradom vyžadoval už na začiatku veľkú námahu a pozornosť súťažiacich. I keď počasie hneď ráno sľubovalo krásny jesenný deň, v doobedňajších hodinách sa ochladilo, zamračilo, ale dážď napokon súťaž neprekazil.
Z víťazstva sa tak po niekoľkých rokoch opäť mohli tešiť domáce družstvá z Likavky v oboch kategóriách. U chlapcov ďalej na druhom mieste skončili minuloroční víťazi z Púchova pred tretími hasičmi z Vasiľova. V dievčenskej kategórii po víťazkách z Likavky boli druhé dievčatá z Černovej a tretie mladé hasičky z DHZ Púchov.
V rámci celého projektu “Čo páli to uhasíme – spoločne proti nude a pre hľadanie pozitívnych hodnôt v nás” tento rok organizátori pripravili aj súťaž o putovný pohár, ktorý získalo opäť domáce družstvo chlapcov z Likavky. Podmienkou pre jeho získanie bol najlepší výsledný čas po sčítaní jarného a jesenného kola súťaže. Putovný pohár do trvalej držby získa to súťažné družstvo, ktoré ho trikrát po sebe alebo päťkrát prerušovane.
Do budúceho roka nám teda zostáva úloha pripraviť likavské deti tak, aby putovný pohár obhájili.

Keďže náklady na zorganizovanie takejto akcie nie sú malé, likavskí hasiči hľadajú možnosti získania finančných prostriedkov aj od sponzorov a z projektov. Projekt “Čo páli to uhasíme” bol v jeho jarnom i jesennom kole financovaný takisto s pomocou Rady vlády pre prevenciu kriminality.

Kompletné výsledky III. ročníka Hasičského viacboja v prílohe.