Vyhodnotenie Hasičského viacboja 2014

V sobotu 18.októbra 2014 si už po siedmy krát zmeralo sily 125 mladých hasičov z Liptova, Oravy, z okresu Nové Zámky, ale aj naši priatelia stražaci z Poľska z OSP Bystra.  Vďaka Pánu Bohu nám počasie prialo, keďže v tomto veľmi upršanom roku v sobotu nepršalo. V dôsledku predchádzajúcich dlhodobých dažďov však bol lesný terén značne podmočený a preto veľmi nebezpečný. I vďaka upozorneniam organizátora a trénerov mladých hasičov a hlavne pre disciplinovanosť a opatrnosť súťažiacich, sa nikomu nič nestalo a všetci zdraví a spokojne dobehli do cieľa – i keď v porovnaní s ostatnými rokmi bolo vidno, že opatrnosť na trati mala svoje miesto, pretože celkové časy behu boli o čosi dlhšie ako inokedy…Samozrejme niekomu sa darilo lepšie, inému horšie. 

V tomto ročníku Hasičského viacboja jednoznačne prekvapili mladí hasiči z DHZ Černová, ktorí zabojovali najviac a v obidvoch kategóriách sa umiestnili na prvých miestach. V konečnom vyhodnotení o putovný pohár tentokrát hasičky z Černovej prebrali putovný pohár minuloročným držiteľkám z Likavky (spočítavali sa časy Zimného sústredenia z apríla a terajšieho Hasičského viacboja). Veľmi nás teší úspech našich poľských priateľov, ktorí svojimi výkonmi obsadili druhé miesta v obidvoch kategóriách. Na treťom mieste v kategórii chlapcov skončili hasiči z Lieseku, v kategórii dievčat aspoň jeden pohár vybojovali pre domáci DHZ hasičky z Likavky.

Spestrením súťažného dňa, ako už tradične, boli sprievodné súťaže pre družstvá, a to v skákaní v spoločnom vreci (víťaz OSP Bystra), v preťahovaní lanom (DHZ Liesek) a prekonávaní vzdialenosti na bedničkách (DHZ Černová). Víťazom blahoželáme.

Veľkou poctou nielen pre organizátorov, ale aj súťažiace deti bolo, že na súťaž sa prišiel pozrieť aj prezident DPO SR PhDr. Ladislav Pethö, ktorý vyslovil uznanie a obdiv na schopnosťami a výsledkami detí i nad celým priebehom a organizáciou súťaže. Taktiež z našej súťaže prišla urobiť reportáž aj reportérka RTVS, ktorá vyspovedala tak organizátorov ako aj súťažiace deti, ktoré sa podelili o svoje pocity zo súťaže a života hasičov. Záznam reportáže si môžete vypočuť v pondelok 20.októbra približne o 6:38 hod. na frekvenciách Rádia Regina.

Fotogalériu zo súťaže nájdete na našej FB stránke