Prívalový dážď v Likavke

Včerajšia blesková dažďová smršť nad Chočskými vrchmi krátko pred 18tou hodinou ukázala opäť svoju silu, keď sa inak malý potôčik Žabovo premenil na divú riavu plnú blata. Po siedmich rokoch (naposledy 5.8.2014) sme tak opäť zasahovali v centre našej obce, keď bolo potrebné našim spoluobčanom čerpať zatopené pivnice a dvory a čistiť cesty, jarky a dažďové vpuste a priepusty nielen v okolí kostola a obecného úradu, ale aj pri družstve. Využili sme všetky tri naše cisternové automobilové striekačky, aby sme čo najskôr odstránili napáchané škody. Zásah ukončený o 21:41 a potom ešte pol hodiny čistenie a plnenie techniky pri hasičskej zbrojnici…

Ďakujeme takisto všetkým ochotným spoluobčanom, ktorí sa chopili lopát a metiel a spoločnými silami sme tak čo najskôr upratali centrum obce.