Hasiči opäť zasahovali

V utorok 26. marca 2013 o 8:44 hod. bol likavským hasičom hlasený požiar altánku pri rodinnom dome v Likavke. I napriek pracovnému dňu osem dobrovoľných hasičov uskutočnilo do 6 minút výjazd z hasičskej zbrojnice s plnou výstrojou i výzbrojou. Po príjazde na požiarovisko už požiar likvidovali dve hasičské jednotky HaZZ Ružomberok. Naša pomoc spočívala v dohášaní požiaru, zhadzovaní krytiny, pod ktorou stále tleli trámy konštrukcie a odpratávaní materiálu. Pri požiari našťastie neboli zranené ani usmrtené žiadne osoby, vznikli materiálne škody na samotnom altánku, ale vplyvom sálavého tepla aj na vchodových dverách, oknách a fasáde rodinného domu.
Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila späť do hasičskej zbrojnice, kde uviedla techniku do stavu pohotovosti.

Ešte vo štvrtok 21. marca 2013 zasahoval veliteľ OHZ Likavka pri požiari udiarne, ktorý spozoroval v susedovom dvore krátko po polnoci. Rýchlym zásahom vedrami s vodou spolu s majiteľmi zabránili rozšíreniu požiaru na blízke humno, kde bolo uskladnené veľké množstvo sena. Nikto nebol zranený, materiálne škody minimálne.