Požiar chirurgického pavilónu

Zásah č. 29/2021

Ráno o 7:00 bol veliteľovi DHZO Likavka nahlásený z krajského operačného strediska Žilina požiar v podkroví chirurgického pavilónu Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku. Na výjazd bola vyslaná jednotka v počte 1+3 na dvoch vozidlách (Tatra 148 + Iveco Daily). Po príjazde na miesto už požiar likvidovali profesionálne jednotky z OR HaZZ Ružomberok. Naša jednotka poskytla veliteľovi zásahu termokameru. Keďže bol už požiar zlikvidovaný, nebola potrebná iná naša pomoc, a preto sa jednotka vrátila späť na hasičskú zbrojnicu.

Zhruba po troch hodinách sme boli povolaní opäť, tentoraz žiaľ už k rozsiahlemu požiaru celého podkrovia a strechy. S použitím autonómnych dýchacích prístrojov (celkovo sme vydýchali 14 fliaš vzduchu) sa spoločne podarilo najskôr požiar lokalizovať a neskôr celkom uhasiť… ďalej sme pokračovali v rozoberaní strešnej krytiny a sadrokartónových stropov.

Návrat na hasičskú zbrojnicu bol 2 minúty pred piatou hodinou podvečer.