Floriánska kvapka krvi – Likavka 2012

Obecný úrad a obecné zastupiteľstvo v spolupráci s likavskými hasičmi a miestnym spolkom Slovenského Červeného Kríža zorganizoval dňa 07.05.2021 od 8.00 do 11.00 hod. prvý ročník Floriánsku kvapku krvi- Likavka 2012.
na hematologicko – transfúznom oddelení UVN v Ružomberku.

Možno sa pýtate prečo práve Floriánska kvapka krvi?

Hovorí sa, že: „Hasič je človek, ktorý žije dvakrát, raz pre seba a druhýkrát pre ostatných.“ Nezabúdajme, že odvekým poslaním hasiča je pomáhať blížnemu a aj preto sme si povedali, prečo nie aj v takejto forme. Darovaním svojej krvi môžete pomôcť tým, ktorí tú pomoc potrebujú a zachrániť tak nejeden život.

Ďakujeme všetkým dobrovoľným darcom krvi, ktorí sa zúčastnili prvého ročníka Floriánskej kvapky krvi v pondelok 7.5.2012. Do akcie sa zapojilo približne 30 ľudí prevažne z Likavky a svojou kvapkou tak pomohli možno niekomu zachrániť život.

O 9:45 boli už po odbere títo darcovia:
Veselý Milan
Gejdoš Marián
Pšeno Juraj
Lámoš Branislav
Čutková Iveta
Šafarová Miroslava
Ondečková Veronika
Brtko Peter
Kermaschek Alan
Latiaková Daniela
Peniak Jozef
Raksová Miroslava
Marton Igor
Obrcian Ľubomír
Peniaková Bibiana
Zvarová Beata
Lutovská Veronika
Vrabková Beáta
Burgarová Erika
Ondrík Vladimír
Klobušiaková Magdaléna
Mucha Pavol
Klačko Peter

Boli medzi nami prvodarcovia, pravidelní darcovia ale aj takí, ktorí i po niekoľkoročnej pauze opäť zažili ten dobrý pocit, že svojou kvapkou prispeli na dobrú vec…

ĎAKUJEME

SAMSUNG
SAMSUNG