Hasiči pomáhali pri nehode

Hovorí sa, že “nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch”. O platnosti tohto tvrdenia sa presvedčili aj naše hasičky, ktoré sa v nedeľu 13.7.2014 v popoludňajších hodinách, síce nie víťazne, ale s dobrou náladou vracali z hasičskej súťaže v Šuňave.

Uprostred dediny Východná zrazu zbadali hlúčik ľudí v strede cesty. Išlo o zrazené približne 3-ročné dieťa, zrazené zrejme tesne pred ich príchodom. Žena, ktorá dievča v dôsledku nepozornosti zrazila, bola v šoku, rovnako ako matka malej Kristínky. Dievčatko bolo síce pri vedomí, no na slovné podnety nereagovalo. Bola somnolentná (spavá), plakala. Utrpela silné povrchové zranenia na chrbte, rukách, tváričke a na temene hlavy malo veľkú krvnú podliatinu. Masívne vonkajšie krvácanie našťastie nemala. Naša hasička – zdravotná sestra Lucia Chorváthová-Lacová Kristínku uložila do stabilizovanej polohy a záchrannej službe do telefónu popísala rozsah zranení. Zvyšok družstva zatiaľ reguloval cestnú premávku a ukludňoval účastníkov nehody a prizerajúcich sa ľudí.

Záchranka prišla do 2 minút a dievčatko ihneď odviezla do nemocnice. Momentálny stav malej Kristínky nepoznáme, veríme, že je z najhoršieho vonku, no teší nás, že sme aspoň trochu mohli byť nápomocní pri tejto nešťastnej udalosti.